• 1
  • 2
  • 3

Často kladené otázky

Môžu DAOSIN® užívať aj deti?

Deti do troch rokov by vo všeobecnosti nemali užívať kapsuly kvôli možným ťažkostiam s prehltávaním. Nie je známe vekové obmedzenie užívania účinnej látky – diaminooxodázy – ani pomocných látok.  Účinná látka v prípravku DAOSIN® je chránená acidorezistenným obalom v tzv. mikropeletách, ktorý chráni enzým diaminooxidáza počas prechodu žalúdkom aj bez kapsuly. Preto je možné DAOSIN® užívať tak, že sa obsah kapsuly vysype na lyžičku a po podaní sa zapije vodou.

Môžu DAOSIN® užívať aj diabetici?

Áno môžu, medzi pomocnými látkami je minimálne množstvo sacharózy.

Môžu DAOSIN® užívať aj celiatici?

Áno môžu, DAOSIN® neobsahuje glutén.

Pomáha DAOSIN®  len pravidelným užívateľom alebo ho stačí užiť len pred jedlom, ktoré obsahuje histamín?

Teoreticky stačí DAOSIN® užiť len pred jedlom, ktoré obsahuje histamín. V praxi, hlavne v podmienkach stravovania mimo domu, je ťažké odhadnúť čerstvosť a zloženie stravy. Pravidelnosť užívania je ovplyvnená aj závažnosťou prejavov histamínovej intolerancie u konkrétneho pacienta. DAOSIN® sa nevstrebáva, rozkladá histamín prijatý stravou v tenkom čreve. Jeho pravidelným užívaním sa preto nevytvára stála plazmatická koncentrácia v krvi ako je to napríklad u liekov proti vysokému tlaku. Pri každom užití prípravku DAOSIN® trvá jeho účinok iba počas prechodu (pasáže) črevom.

Môžu DAOSIN®  užívať aj tehotné ženy?

Užívanie prípravku DAOSIN® u tehotných žien nebolo klinicky testované. Keďže sa ale DAOSIN® nevstrebáva z čreva, nedostáva sa do krvného obehu a nemá ako ovplyvniť biochemické pochody v tele matky ani plodu. Počas tehotenstva výrazne stúpa hladina enzýmu diaminooxidáza, ktorý sa syntetizuje v placente. Klinické príznaky histamínovej intolerancie sa počas tehotenstva často zmiernia alebo až vymiznú.

Na koho sa treba obrátiť, ak máte podozrenie, že máte histamínovú intoleranciu?

Pri podozrení na histamínovú intoleranciu sa obráťte na svojho všeobecného lekára alebo pediatra alebo priamo na špecialistu – imunoalergológa alebo gastroenterológa.

Môže dlhodobé užívanie DAOSIN®  2x denne nejako uškodiť?

Účinná látka prípravku DAOSIN® – enzým diaminooxidáza – je prírodná látka telu vlastná. Diaminooxidáza sa nevstrebáva z čreva do krvného obehu a po pasáži črevom sa vylučuje z tela stolicou. Škodlivé účinky dlhodobého používania prípravku DAOSIN® v odporúčaných dávkach neboli zaznamenané a nie je dôvod ich predpokladať.

Aká je aktivita jednej kapsuly DAOSIN® ?

Aktivita DAO v jednej kapsule zodpovedá minimálne 9 000 HDU (histamín degradujúcich jednotiek)

.

Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.